هوش مصنوعی در سمعک استفاده می شود و به کم شنوایان کمک می کند. شرکت ویسپر که تولید کننده سمعک است مدل جدید سمعک خود را که مجهز به هوش مصنوعی است و با گذشت زمان بهبود می یابد  را روانه بازار می کند.

  اگر مشکل شنوایی تدارید طبیعی است که از پیشرفت هایی که در این زمینه اتفاق افتاده است بی خبر باشید. شرکت هایی مانند Oticon Opn دستگاه های شنوایی تولید کرده اند که به خانه هوشمند متصل می شوند

و می توانند تنظیم کنند که هر روز صبح دستگاه قهوه ساز را به طور خودکار روشن کرده و همچنین چراغ ها را نیز روشن می کنند. برند هایی مانند استارکی توانایی پخش مستقیم صدا از آیفون به سمعک های این شرکت را دارند.

هوش مصنوعی در سمعک

ایده استفاده از هوش مصنوعی در سمعک

هوش مصنوعی در سمعک ها اولین بار زمانی استفاده شد که شرکت Oticon Syncro شروع به استفاده از هوش مصنوعی در سیستم پردازش اولویت صدا (VPP) خود کرد.

قبل از Syncro ، ویژگی هایی مانند میکروفن های جهت دار ، کاهش سر و صدا و لغو بازخورد ممکن است در محیط های صوتی غیر قابل پیش بینی مانند خیابان های شلوغ ، محیط های اداری و رستوران های شلوغ کار کنند. با این وجود،

با استفاده از هوش مصنوعی پردارش اولویت صدا ، Syncro توانست ترکیبات مختلفی از ویژگی های منحصر به فرد خود را به طور موازی پردازش کند تا ترکیب خاصی را که در یک زمان مشخص ترین سیگنال را می دهد ، انتخاب کند.

پیشرفت فناوری های مرتبط با سلامت شنوایی

همانطور که واقعیت افزوده از سوراخ هیاهوی تبلیغاتی خود بیرون می رود و شروع به ارائه موارد استفاده جالب می کند ، ممکن است شنیداری افزوده توپ پر صر و صدای بعدی در بازار باشد.

خوب شنیدن فقط انتقال صدا به مغز نیست ، بلکه دانستن اینکه کدام صداها باید تقویت شوند و و بر روی کدام یک از آنها باید تأکید شود ، یک مسئله فوق العاده پیچیده است.

مارک هایی مانند Harman سامسونگ سرمایه گذاری زیادی در شنوایی تقویت شده دارند که قادر به مکالمه در محیط های پر سر و صدا است و فناوری هایی مانند

یادگیری ماشین و عمیق ، که شبیه سازی اتصالات عصبی مغز برای یادگیری بدون برنامه نویسی هستند ، که برای کمک به فناوری های شنوایی و استفاده از هوش مصنوعی در سمعک برای تفکیک صدا در محیط های طبیعی استفاده می شوند.

هوش مصنوعی در سمعک

Whisper مانند Oticon Opn تمام هوش مصنوعی را دنبال می کند. این شرکت در سال 2017 با همکاری تیمی از متخصصان هوش مصنوعی ، مراقبت از شنوایی ، سخت افزار و نرم افزار برای حل چالش ارائه شنوایی بهتر راه اندازی شد. دستگاه شاخص این شرکت در پاییز سال 2020 معرفی شد.

اندرو سانگ ، یکی از بنیانگذاران و رئیس Whisper می گوید: “این ارتقاع یک نقطه عطف مهم برای سلامت شنوایی است.”

به گفته این شرکت ، این پیشرفت ها در نتیجه پردازش ده ها هزار ساعت اطلاعات صوتی Whisper است که از زمان راه اندازی در اکتبر سال 2020 جمع آوری شده است..

نکته قابل توجه این است که، این ارتقاع برای مشتری Whisper که با برنامه پرداخت ماهانه دستگاه خود تهیه کرده اند و از آن استفاده می کنند، رایگان است.

این مدلی است که در دنیای رایانه های شخصی و رایانه ای آشنا است و مهاجرت آن به دنیای سمعک نشانگر فصل جدیدی از رقابت و توسعه فناوری محور و هوش مصنوعی در سمعک است.

بدون شکهوش مصنوعی نه تنها در سمعک بلکه در تمامی زمینه های دیگر نیز می تواند به کمک افراد کم توان بیاید از این رو است که باید بسیار جدی تر از پیش به این مسائل پرداخته شود

هوش مصنوعی در سمعک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Example Widget

This is an example widget to show how the Left sidebar looks by default. You can add custom widgets from the widgets screen in the admin. If custom widgets are added then this will be replaced by those widgets.